BÓL PLECÓW

Spędzasz przy komputerze większość dnia i boisz się o swój kręgosłup? Twoja firma ponownie wróciła do pracy zdalnej


Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, co możesz zrobić 

Pracując zdalnie musisz przede wszystkim zadbać o prawidłową postawę ciała. W biurze najczęściej wykonujesz swoje obowiązki przy odpowiednio dopasowanym biurku i wygodnym fotelu/krześle 

W domowych warunkach może Ci tego brakować, dlatego pamiętaj, żeby podczas pracy przyjmować prostą pozycję. Unikaj pracy na leżąco, z miękkiej kanapy czy siedząc po turecku.

Kontroluj również pochylenie swojej głowy - kiedy wychylasz ją za bardzo do przodu, możesz cierpieć na bóle karku i głowy. W takiej pozycji zwiększa się ucisk mięśni, przez które przechodzi nerw, co może prowadzić do jego ucisku i nasilania bólu.

Dlatego to istotne, żeby monitor był na wysokości Twoich oczu - wtedy znacznie łatwiej będzie Ci utrzymać prawidłową pozycję głowy. Cofaj również swoją brodę do tyłu - zmniejszysz wtedy ucisk mięśni.

Pamiętaj o przerwach i ruchu - co jakiś czas odchodź od komputera i rób małe przechadzki po mieszkaniu. Możesz wykonać również kilka ćwiczeń rozciągających, które rozluźnią Twoje mięśnie. 

Co w przypadku jeśli już odczuwasz ból?

Koniecznie umów się na konsultację z fizjoterapeutą. Ból oznacza, że w organizmie zaszły już szkodliwe zmiany, a sama zmiana pozycji i nawyków nic tu nie pomoże.

Musisz zacząć od szczegółowej diagnozy specjalisty, na podstawie której opracowana zostanie odpowiednia rehabilitacja. To właśnie ona wraz ze zmianą nawyków da Ci trwałe efekty i poprawę komfortu życia.

Chcesz skutecznie pozbyć się bólu? Skontaktuj się z nami i umów się na konsultację
 606 887 887
 Napisz wiadomość na Messengerze