Fala uderzeniowa — nowoczesna terapia dla zdrowia mięśni i stawów

 

  Coraz więcej osób zmagających się z przewlekłym bólem czy urazami i szuka skutecznych i bezpiecznych metod leczenia, które nie wymagają interwencji chirurgicznej ani długotrwałego stosowania leków. W odpowiedzi na te potrzeby, zabiegi falą uderzeniową stają się coraz popularniejszą opcją terapeutyczną.

  Zabiegi falą uderzeniową działają poprzez zastosowanie precyzyjnie skoncentrowanych fal dźwiękowych o wysokim ciśnieniu na obszarze ciała dotkniętym bólem lub urazem. Te fale dźwiękowe są generowane przez specjalistyczne urządzenia, a następnie aplikowane na skórę za pomocą głowicy zabiegowej.

Fala uderzeniowa jest stosowana głównie w leczeniu dolegliwości związanych z układem mięśniowo-szkieletowym oraz różnymi urazami. Oto kilka przykładów dolegliwości, na które fala uderzeniowa może mieć pozytywny wpływ:

 • Bóle mięśniowo-szkieletowe: zabiegi falą uderzeniową mogą być skuteczne w łagodzeniu bólów pleców, bólu kolan, zapaleniu ścięgien (np. Achillesa) oraz innych dolegliwościach mięśniowo-szkieletowych.
 • Urazy sportowe: fala uderzeniowa może być wykorzystywana w leczeniu różnego rodzaju urazów sportowych, takich jak naderwania mięśni, skręcenia stawów czy urazy ścięgien.
 • Zapalenie stawów: chociaż zabiegi falą uderzeniową nie są lekiem na zapalenie stawów, mogą pomóc w łagodzeniu bólu i poprawie funkcji stawów u niektórych Pacjentów.
 • Bóle przewlekłe: Pacjenci z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi, takimi jak bóle stawów czy mięśni, mogą również skorzystać z terapii falą uderzeniową w celu złagodzenia bólu i poprawy funkcji.

Zabiegi falą uderzeniową posiadają wiele zalet, które sprawiają, że są coraz bardziej popularne w leczeniu różnych schorzeń mięśniowo-szkieletowych. Oto kilka głównych zalet tych zabiegów:

 • Bezpieczeństwo: zabiegi falą uderzeniową są stosunkowo bezpieczne i zwykle nie powodują poważnych działań niepożądanych. Ryzyko powikłań jest niskie, zwłaszcza w porównaniu z operacyjnymi procedurami chirurgicznymi.
 • Brak konieczności hospitalizacji: zabiegi falą uderzeniową można przeprowadzić w gabinecie lekarskim lub klinice ambulatoryjnej, a Pacjenci zazwyczaj mogą wrócić do swoich codziennych czynności zaraz po zabiegu. Nie wymagają one długotrwałego pobytu w szpitalu ani czasu rekonwalescencji.
 • Minimalna inwazyjność: terapia falą uderzeniową jest nieinwazyjna, co oznacza, że nie wymaga cięcia ani penetracji skóry. Jest to zatem atrakcyjna opcja dla osób unikających procedur chirurgicznych lub obawiających się igieł.
 • Skuteczność: istnieje wiele badań klinicznych, które potwierdzają skuteczność zabiegów falą uderzeniową w łagodzeniu bólu, przyspieszaniu procesu gojenia oraz poprawie funkcji mięśniowo-szkieletowych. Jest to szczególnie ważne dla pacjentów cierpiących na przewlekłe dolegliwości, które nie reagują wystarczająco na tradycyjne metody leczenia.
 • Możliwość uniknięcia leków: zabiegi falą uderzeniową mogą pomóc niektórym Pacjentom uniknąć długotrwałego stosowania leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych, co może być istotne ze względu na potencjalne skutki uboczne tych leków.
 • Wszechstronność: terapia falą uderzeniową może być stosowana w leczeniu różnych schorzeń mięśniowo-szkieletowych oraz urazów, co czyni ją atrakcyjną opcją dla szerokiej gamy Pacjentów.

  Zabiegi falą uderzeniową stanowią przełom w leczeniu przewlekłego bólu i urazów, oferując skuteczną, bezpieczną i nieinwazyjną alternatywę dla tradycyjnych metod terapeutycznych. Choć ta metoda nie jest odpowiednia dla wszystkich Pacjentów lub wszystkich rodzajów urazów, może być warto rozważyć ją jako część kompleksowego planu leczenia. Warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą, aby dowiedzieć się, czy zabiegi falą uderzeniową mogą być odpowiednie dla konkretnego przypadku.

  Ilość zabiegów, ich długość oraz natężenie fali jest indywidualnie dobierane do potrzeb Pacjenta i jego schorzeń. Najczęściej zabieg trwa kilka minut i jest kilkukrotnie powtarzany w odpowiednich odstępach czasu.

Zadzwoń już dziś i umów się na zabieg falą uderzeniową do jednego z naszym doświadczonych fizjoterapeutów:

 • Jakub Kupczyk, 502 074 452,
 • Lucjan Kasprzak, 660 438 678,
 • Adam Mlazga, 606 887 887,
 • Marcel Burczak, 668 843 014.

 

Obraz
Zabiegi falą uderzeniową: rewolucja w leczeniu bólu i urazów