BOLĄCY KRĘGOSŁUP?

Dbaj o swój kręgosłup!
Kręgosłup
to element szkieletu człowieka, który zapewnia przede wszystkim stabilizację. To dzięki niemu możemy zachować i utrzymać wyprostowaną pozycję ciała i poruszać się.
Praca w trybie siedzącym negatywnie wpływa na stan całego organizmu, zwłaszcza kręgosłupa. Obciążenie kręgosłupa w trakcie siedzenia jest o 40-90% większe niż podczas stania! Najbardziej zagrożone są odcinki: lędźwiowy, szyjny oraz miednica.
Ból kręgosłupa bardzo często przekształca się w poważne zwyrodnienia i uciążliwy ból, utrudniający częstokroć normalne funkcjonowanie.

Z pomocą przychodzi tu terapia manualna - to sposób leczenia dolegliwości układu ruchowego za pomocą dokładnego wywiadu i badania palpacyjnego oraz odpowiednio dobranych technik.


Jak wygląda terapia manualna?
W terapii manualnej nacisk kładziony jest na leczenie przyczyn, a nie objawów. Zabieg poprzedza diagnostyka rozpoczynająca się od wywiadu z pacjentem. Pozwala to uzyskać niezbędne informacje już na samym początku terapii, co daje to możliwość postawienia wstępnej diagnozy (w niektórych przypadkach, by wykluczyć inne czynniki, fizjoterapeuta skieruje do odpowiedniego specjalisty) i dobrania metod odpowiednich do danego schorzenia.

Kolejnym etapem jest leczenie. To, jakie techniki będą wykorzystane, zależy od schorzenia. Podczas zabiegu terapeuta wykonuje manipulacji i mobilizacji stawowe w pobliżu chorego obszaru. Celem tych działań jest przywrócenie właściwego ruchu w stawie lub odblokowania zablokowanych i nieprawidłowo ułożonych struktur. Pracuje się z tkankami miękkimi, nerwem i stawami. Dzięki temu usuwamy przyczynę bólu.

Pomóż sobie! Zapisz się na terapię manualną!
Zapisy pod nr tel. 606 887 887, przez czat na Facebook.

#RemedicaKoszalin #rehabilitacja #terapia #kręgosłup #fizjoterpauta #specjaliści #koszalin #terapiamanualna