Kwasy hialuronowe

Czy wiesz, że kwas hialuronowy poprawia nie tylko urodę, ale również kondycję stawów?
 
W Centrum Medyczno – Rehabilitacyjnym Remedica przy użyciu kwasu hialuronowego pomagamy osobom cierpiącym na ból stawów spowodowany m.in przez chorobę zwyrodnieniową stawów.
 
Kwas hialuronowy naturalnie obecny w naszym organizmie stale ulega rozpadowi i jest zastępowany przez nowy. Natomiast podczas choroby zwyrodnieniowej stawów rozkład cząsteczek kwasu hialuronowego przebiega znacznie szybciej niż tworzenie nowych. Ma to negatywny wpływ na właściwości płynu maziowego, który pod wpływem braku kwasu hialuronowego zmienia się i nie spełnia swoich zadań.
 
Obecnie uważa się, że iniekcje preparatami, zawierającymi kwas hialuronowy zmieniają biomechanikę, ułatwiają poślizg, zmieniają środowisko w stawie. Zwiększają także uwodnienie chrząstki i pośrednio – jej odżywienie. Z pewnością umożliwiają przerwania pętli niekorzystnych sprzężeń zwrotnych odpowiedzialnych za wiele procesów patologicznych w stawach.
 
 
Zabiegi wykonujemy przy użyciu, następujących preparatów:
 
  • Biolevox HA One - to kwas hialuronowy, żel dostawowy 2,5%, ampułkostrzykawka 4,8 ml. Biolevox Ha One pozwala obniżyć poziom odczuwanego bólu umożliwiając wykonywanie codziennych czynności. Chroni chrząstkę stawową przed dalszą degeneracją.

    Jako nieliczny na polskim rynku, posiada wysokie stężenie kwasu hialuronowego w dawce. Dzięki dużej zawartości kwasu hialuronowego Biolevox HA One w kuracji podaje się w jeden zastrzyk. Dzięki wysokiej zawartości kwasu hialuronowego w jednej dawce, nie wymaga stosowania iniekcji o dużej objętości. Jest produkowany w Niemczech z zachowaniem najwyższej jakości standardów wytwarzania preparatów medycznych. Więcej informacji na stronie kliknij tutaj.
 
 
 
 
 
 
 
  • Biolevox HA - to kwas hialuronowy, żel dostawowy 2,2%, amupułkostrzykawka 2 ml. Biolevox Ha pozwala obniżyć poziom odczuwanego bólu umożliwiając wykonywanie codziennych czynności. Chroni chrząstkę stawową przed dalszą degeneracją. Jako nieliczny na polskim rynku, posiada wysokie stężenie kwasu hialuronowego w dawce. W kuracji z użyciem trzech dawek jego ilość może być ponad dwukrotnie większa w porównaniu do innych tego typu preparatów.

    Dzięki wysokiej zawartości kwasu hialuronowego w jednej dawce, nie wymaga stosowania iniekcji o dużej objętości. Jest produkowany w Niemczech z zachowaniem najwyższej jakości standardów wytwarzania preparatów medycznych.

    Więcej informacji na stronie kliknij tutaj.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • Cingal - Cingal® 4 ml to innowacyjne połączenie długotrwale działającego usieciowanego kwasu hialuronowego z powszechnie znanym sterydem.
Heksacetonid triamcynolonu (steryd) w iniekcji jest stosowany od ponad 45 lat ze względu na silne działanie przeciwzapalne, szybką redukcję bólu i wcześniejszy powrót do aktywności ruchowej. Choć sterydy przynoszą szybką ulgę w bólu, efekt jest zazwyczaj krótkotrwały.
Kwas hialuronowy (HA) jest naturalnie występująca molekuła znajdującym się w całym organizmie, będąca głównym komponentem zdrowego stawu i prawidłowo funkcjonującej tkanki. Wiskosuplementy HA są używane od ponad 25 lat w redukcji bólu spowodowanego chorobą zwyrodnieniową stawów (ang. OA) jednocześnie poprawiając lepko-sprężyste właściwości płynu stawowego oraz ochraniając powierzchnię chrząstki stawowej. Choć tradycyjne iniekcje HA przynoszą długotrwałą ulgę w bólu, pacjent najczęściej odczuwa maksymalny efekt dopiero po 8 tygodniach od iniekcji.
Tylko Cingal® dzięki połączeniu najlepszego z szybko działających sterydów z długotrwale działającym wiskosuplementem przynosi natychmiastową i długotrwałą ulgę w bólu.
Wiecej informacji na stronie kliknij tutaj.
 
  • SportVis™- innowacja w leczeniu dysfunkcji więzadeł i ścięgien znana i stosowana przez ortopedów na świecie od 2007 roku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Umów się na wizytę pod nr tel. 606 887 887 lub zarejestruj się na wybrany on-line https://rejestracja.remedica.com.pl/start.html.
 
 
Iniekcje dostawowe i okołostawowe z kwasu hialuronowego
  Cena (PLN)
SynviscOne 800,00
SportVis 800,00
Cingal 800,00
Biolevox HA One 600,00
Biolevox HA 170,00