Agnieszka Koprowska
Z wykształcenia jestem psychologiem o specjalności klinicznej oraz certyfikowanym coachem i trenerem rozwoju osobistego. Swoje doświadczenie zdobywałam podczas praktyk w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „DZIEKANKA” im. Aleksandra Piotrowskiego w Gnieźnie. Ukończyłam studia podyplomowe o specjalizacji Terapia uzależnień i współuzależnionych.
Jestem terapeutą specjalizującym się w pracy z osobami dotkniętymi uzależnieniami. Uzależnienie często jest formą ukojenia wewnętrznego bólu, spowodowanego trudnymi przeżyciami z dzieciństwa, które prowadzą do odseparowania się od siebie i swoich emocji. Alkohol często jest postrzegany jako środek na ucieczkę od tego bólu i tęsknoty, co sprawia, że patrzenie na rzeczywistość trzeźwo staje się zbyt trudne. W takich momentach sięgamy po substancje, aby znieczulić się i przetrwać. Odstawienie alkoholu czy innych substancji i form uzależnień, wiąże się z koniecznością pogodzenia się z bólem, spojrzenia w oczy swoim dziecięcym ranom i uczuciu osamotnienia. To proces, który wymaga zgodności w konfrontacji z własnymi emocjami i doznawanym bólem. W tym kontekście warto zastanowić się, przed czym tak naprawdę próbujemy uciec, od czego się odgradzamy i jakie emocje próbujemy zagłuszyć. Odpowiedzi na te pytania mogą prowadzić do głębszego zrozumienia siebie i podjęcia kroków w kierunku uzdrowienia.
Jako terapeuta uzależnień, moim celem jest wspieranie klientów w tym procesie, pomagając im odzyskać kontrolę nad swoim życiem i znaleźć drogę do zdrowia i równowagi.
Stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach i warsztatach z obszaru psychologii, neuropsychologii, psychotraumatologii. Jestem również Certyfikowanym przez The Society of Neuro-Linguistic Programming dr Christina Hall Praktykiem NLP. W mojej pracy holistycznie podchodzę do drugiego człowieka. Pomagam ludziom w odnalezieniu własnej osobistej drogi, wydobyciu swojego potencjału i wyłonieniu zasobów, które tkwią w każdym z nas. Pracuję także z osobami znajdującymi się w tzw. relacjach toksycznych.