Andrzej Loranc

Andrzej Loranc
Ortopedia
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Wykształcenie:
Ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej w Warszawie 1982 roku. W 1986 roku otrzymał tytuł specjalisty pierwszego stopnia w zakresie chirurgii ogólnej, a w 1993 roku z ortopedii i traumatologii narządu ruchu drugiego stopnia.
 
Doświadczenie zawodowe:
Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Szpitalu Powiatowym w Białogardzie, jako asystent na oddziale chirurgicznym w SPZOZ w Makowie Mazowieckim oraz na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Od 2005 roku pełni obowiązki ordynatora oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu. Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Koszalinie.
 
Należy do Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, a także jest prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ortopedii w Kołobrzegu. Ma za sobą liczne kursy i szkolenia specjalistyczne w USA, Niemczech, Francji, Włoszech i Wielkiej Brytanii. 
 
Szczególne zainteresowania zabiegowe: Doktor Andrzej Loranc przyjmuje osoby ze schorzeniami narządu ruchu. Przeprowadza konsultacje i prowadzi pacjentów z chorobami przewlekłymi obejmującymi stawy obwodowe i kręgosłup. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu osteoporozy. Przeprowadza skomplikowane zabiegi wszczepiania endoprotez dużych stawów, tj. w szczególności stawów biodrowych i kolanowych. Prowadzi leczenie skomplikowanych złamań metodą osteosyntezy, w której za pomocą implantów stabilizuje się miejsce złamania. Wykonuje artroskopie oraz badania ultrasonograficzne układu kostno-szkieletowego. Wykonuje wiele operacji korekcyjnych w patologiach narządu ruchu.