Alab Laboratoria

Firma ALAB, zajmująca się od początku swojego powstania w 1987 wyposażaniem laboratoriów naukowych i medycznych w urządzenia renomowanych firm, w roku 2000 rozpoczęła swoją działalność usługową w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej.

W  2007 została utworzona Grupa ALAB w skład której wchodzą: ALAB laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss, Laboratoria Medyczne Grupa ALAB, Bio-Diagnostyka, Laboratorium Świętokrzyskie, Białostockie Centrum Analiz Medycznych i Zespół Przychodni Specjalistycznych "PRIMA".

Od 2008 roku Grupa ALAB jest częścią ogólnoeuropejskiej sieci laboratoriów skupionych wokół laboratorium Limbach – inwestora, z główną siedzibą w Heidelbergu, wiodącym ośrodku akademickim Niemiec. Tak bliska współpraca z jedną z największych europejskich sieci laboratoryjnych (w samych Niemczech blisko 30 dużych specjalistycznych laboratoriów) służy rozwojowi nowoczesnej diagnostyki medycznej.
W 2008 roku Grupa ALAB dysponowała 16 laboratoriami i 12 punktami pobrań na terenie całej Polski. Obecnie jest to ponad 80 laboratoriów i prawie 400 punktów pobrań.
Portfolio firmy stale się powiększa i na dzień dzisiejszy obejmuje blisko 3000 różnych badań laboratoryjnych:

badania podstawowe w zakresie hematologii, koagulologii, analityki ogólnej z parazytologią, biochemii klinicznej, serologii grup krwi, mikrobiologii z mykologią, diagnostyki prątka gruźlicy.
badania specjalistyczne w zakresie rozszerzonym z immunochemii, autoimmunologii, białek specyficznych, diagnostyki zakażeń i analiz hormonalnych, markerów nowotworowych, patomorfologii i cytologii oraz genetyki molekularnej zakażeń i leczenia bezpłodności.

Współpracujemy w zakresie badań histopatologicznych i mikrobiologicznych, a także z prywatnymi skierowaniami z Remedica na badania krwi.