Joanna Krzyżanowska - Kupczyk

Joanna Krzyżanowska-Kupczyk
Rehabilitacja
KONSULTACJE UROGINEKOLOGICZNE

Joanna Krzyżanowska - Kupczyk

Jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

 

Specjalizuję się w terapii uroginekologicznej i okołoporodowej tj.:

- Zespoły bólowe w obrębie miednicy

- Terapia rozstępu mięśni prostych brzucha

- Terapia blizny np. po nacięciu/ pęknięciu krocza, cesarskim cięciu

- Reedukacja mięśni dna miednicy po porodzie

- Przygotowanie do porodu

- Nietrzymanie moczu

- Obniżenie narządów miednicy mniejszej

- Bolesne miesiączki

- Bolesne współżycie

- Stany przed i pooperacyjne.

 

By jak najlepiej pomagać swoim pacjentkom, nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Poszerzanie mojej wiedzy zaczęłam od studiów podyplomowych na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym z zakresu fizjoterapii w onkologii i jej profilaktyce. Następnie ukończyłam kursy PNF, Kinesiology taping , Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach obręczy barkowej i stawu kolanowego. Następnie szkolenia z zakresu terapii tkanek miękkich, technik mięśniowo-powięziowych w dysfunkcjach narządu ruchu oraz zaawansowanych technik masażu leczniczego. Od lat jestem instruktorką metody Pilates, która przyczynia się do utrzymania lepszej postawy, wzmocnienia mięśni oraz uelastycznienia i kontroli ciała.

Tematyką terapii dna miednicy zaczęłam interesować się już na studiach, pisząc w tym temacie pracę licencjacką. Stale poszerzam swoją wiedzę na kursach i warsztatach z zakresu uroginekologii tak, by moja terapia była kompleksowa, a co za tym idzie, skuteczna. Będąc kobietą i mamą, zależy mi na zwiększaniu świadomości kobiet, że nie muszą żyć w bólu i dyskomforcie. Istotne są nawyki dnia codziennego czy ergonomia pracy, o której często się nie mówi. Dotychczasowe doświadczenia upewniają mnie w tym, że indywidualne i holistyczne podejście, dokładny wywiad i empatia mają znaczący wpływ na przebieg terapii. A uśmiech i poprawa stanu zdrowia pacjentek są największą motywacją do dalszego rozwoju.