Krzysztof Szubartowski
Absolwent wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie w roku 2004. W latach 2006 - 2012 pracował w Oddziale Chirurgii Ogólnej z pododdziałem Chirurgii Onkologicznej i Naczyniowej w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie gdzie rozpoczął specjalizację z Chirurgii Ogólnej. Tytuł specjalisty uzyskał w 2013 r. Od 2016 r. pracował w Oddziale Chirurgii Naczyniowej gdzie rozpoczął drugą specjalizację i w 2021 r. uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie Chirurgii Naczyniowej.
Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.
W 2018 r. ukończone dwuletnie podyplomowe studia: Zarządzanie w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie.
Certyfikaty: badania dopplerowskie układu naczyniowego, laserowe leczenie żylaków kończyny dolnej.
Główne zainteresowania diagnostyka i leczenie zachowawcze oraz operacyjne chorób układu krążenia tętniczego, żylnego i chłonnego.
W Remedica chirurg naczyniowy dr Szubartowski przeprowadza niezbędne badanie i kwalifikacje do zabiegu operacji laserowej żylaków EVLT, natomiast sam zabieg przeprowadzany jest w innej placówce medycznej. Przed operacją wymagana jest moja konsultacja z USG Doppler żył oraz kwalifikacja do operacji. Szczegóły są ustalane z doktorem w trakcie konsultacji.
EVLT (ang. – Endo Venous Laser Treatment, pol. – wewnątrzżylna ablacja laserowa) to metoda leczenia
niewydolności żylnej polegająca na naświetlaniu niewydolnego pnia żylnego za pomocą wprowadzonego do jego wnętrza włókna laserowego. Wyzwolona w ten sposób energia powoduje obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły, przez co nie ma potrzeby jej chirurgicznego usuwania. Długość fali 1470nm z użyciem światłowodu radialnego stanowi najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodę zamknięcia niewydolnych żył odpiszczelowych i odstrzałkowych we współczesnej flebologii.
Zalety metody laserowej:
• nie wymaga hospitalizacji (pacjent może wyjść nawet 30min po operacji),
• zabieg wykonywany w warunkach sali zabiegowej w znieczuleniu miejscowym - tumescencyjnym,
• krótki czas zabiegu, zwykle cała procedura od przyjścia pacjenta do jego wyjścia z gabinetu z otrzymaniem karty wypisowej zajmuje łącznie ok. 2 – 3 godz. (w szpitalu metodą tradycyjną ok. 2 – 4 dni),
• brak nacięć i blizn pooperacyjnych,
• brak dużych krwiaków (w przeciwieństwie do metody tradycyjnej),
• dolegliwości po zabiegu nie są duże i nie zakłócają normalnego życia,
• wysoka skuteczność zabiegu - sięga według niektórych źródeł naukowych aż 97-99%,
• mniejsze ryzyko powikłań niż metoda tradycyjna,
• szybki powrót do codziennej aktywności – zwykle w dniu zabiegu.