Twoja kość nie chce się goić? Sprawdź jak przyspieszyć ten proces

  Leczenie złamań kości jest często długim i trudnym procesem, który wymaga cierpliwości, rehabilitacji i często wiąże się z bólem. W takim przypadku, wiele osób poszukuje skutecznych metod, które mogłyby przyspieszyć proces gojenia się kości i zmniejszyć czas rekonwalescencji. Jednym z takich rozwiązań jest aparat Exogen.

  Exogen to marka urządzenia medycznego, które ma wspomagać gojenie się kości. Jest to małe przenośne urządzenie ultradźwiękowe, które dostarcza pulsacyjne ultradźwięki o niskim natężeniu (LIPUS) do miejsca złamania lub braku zrostu.

urządzenie

                                                                                                                          Rysunek 1 Urządzenie Exogen

 

LIPUS (Low-Intensity Pulsed Ultrasound) to metoda terapii wykorzystująca niskiej intensywności fale ultradźwiękowe do stymulacji procesów regeneracyjnych w tkankach. Jest stosowana głównie w leczeniu złamań kości, zaburzeń gojenia się ran i chorób zwyrodnieniowych stawów.

  Mechanizm działania LIPUS polega na stymulowaniu procesów metabolicznych w tkankach przez falę ultradźwiękową o niskiej intensywności. Fale te przenikają przez tkanki, pobudzając procesy naprawcze, regeneracyjne i gojenie się uszkodzonych tkanek. Wpływają także na wydzielanie czynników wzrostu i cytokin, które przyspieszają procesy regeneracyjne.

  LIPUS jest bezbolesną i nieinwazyjną metodą terapii, która może być stosowana u Pacjentów w różnym wieku i z różnymi schorzeniami. Często stosuje się ją jako uzupełnienie tradycyjnych metod leczenia, takich jak immobilizacja, fizykoterapia czy chirurgia.

  W praktyce, stosowanie aparatu Exogen jest proste i nieinwazyjne. Pacjent przykłada urządzenie do obszaru złamanej kości na kilka minut dziennie przez kilka tygodni lub miesięcy, w zależności od zaleceń lekarza. Dzięki temu, proces gojenia się kości może zostać znacznie przyspieszony, a czas rekonwalescencji skrócony.

Urządzenie działa poprzez stymulację produkcji komórek kościotwórczych i promowanie przepływu krwi do dotkniętego obszaru, co pomaga zwiększyć tempo regeneracji kości. Exogen jest powszechnie stosowany w leczeniu złamań kości piszczelowej, udowej i innych kości, a także braku zrostów, czyli złamań, które nie goją się prawidłowo.

Aparat Exogen wykorzystuje fale ultradźwiękowe do wzmocnienia naturalnej zdolności gojenia tkanki kostnej na trzy sposoby:

  1. Stymulacja - aparat EXOGEN przesyła fale ultradźwiękowe przez skórę, powodując ruch stymulujący komórki ciała.

  2. Aktywacja - fale ultradźwiękowe generowane przez aparat Exogen aktywują komórki w ciele pacjenta.

  3. Zwiększona ekspresja - fale ultradźwiękowe generowane przez aparat Exogen sprzyjają zwiększonej ekspresji na potrzeby przyspieszenia leczenia złamania.

exogen

 Rysunek 2 Działanie aparatu Exogen

 

  Jeśli cierpisz na złamanie kości, które nie goją się prawidłowo lub powodują ból, to warto rozważyć leczenie z użyciem aparatu Exogen.

Stosowanie aparatu Exogen może skrócić czas rekonwalescencji oraz zmniejszyć ryzyko powikłań, takich jak niedowład kończyn, zrosty czy zakażenia. Ponadto, leczenie z użyciem aparatu Exogen jest bezbolesne i nieinwazyjne, co oznacza, że nie wymaga stosowania leków przeciwbólowych lub innych środków farmakologicznych.

Warto również pamiętać, że aparatu Exogen jest urządzeniem medycznym, które zostało poddane licznym badaniom naukowym i posiada pozytywne opinie w środowisku medycznym. Stosowanie tego urządzenia może więc przynieść wiele korzyści w procesie leczenia złamań kości.

Ostatecznie, decyzja o zastosowaniu aparatu Exogen powinna być podjęta przez lekarza na podstawie indywidualnej oceny stanu Pacjenta i jego potrzeb medycznych.

W poniższym linku znajduje się film „Jak korzystać z aparatu EXOGEN” przedstawiający instrukcje dotyczące stosowania aparatu Exogen: https://www.youtube.com/watch?v=I6Ow01U0v4M

Pamiętaj, że w Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnym Remedica możesz dowiedzieć się więcej na temat urządzenia Exogen oraz wypożyczyć sprzęt do domu.

Skontaktuj się z nami: 606 887 887.


 

 

 

 

 

 

 

Obraz
obraz